Zaparz idealną kawę w domu i w plenerze! Saszetki Guulcafe.

Zaczęło się dawno temu od przenośnych papierowych dripów firmy kalita. Ta bardzo intuicyjna konstrukcja pozwala na zaparzenie około 200ml kawy. Jedyne o czym trzeba pamiętać to przygotowanie wcześniej zmielonej kawy. I można by pomyśleć, że na tym temat papierowych dripów się skończy, ale nie!
Szczecińska firma Guulcafe poszła o krok dalej i skorzystała z możliwości jakie dają jednorazowe drippery tworząc saszetki z już zmieloną kawą. Tym samym zniwelowany został problem mielenia i dozowania kawy w podróży! 🙂

Saszetki z kawą Guulcafe to jednorazowe dripy – zaparzacze z uchwytami do mocowania na kubku. Każda saszetka zawiera ilość kawy do przygotowania 200 ml naparu. Jakby tego było mało, mamy kawy do wyboru od tych bardziej klasycznych – np. Brazylii czy nieco bardziej owocowych ziaren choćby z Kenii czy z Etiopii.

Dripper jest prosty w obsłudze. Po otwarciu saszetki odginamy „raczki” i zaczepiamy na kubku. Następnie wedle zaleceń producenta wykonujemy 20 sekundową preinfuzję i dolewamy partiami do 200 ml wody. Oczywiście posiadanie stopera w telefonie nie jest już cudem techniki, ale zabieranie wagi na wyjazdy czasem tak. W związku z tym dla ułatwienia podpowiem, że jeśli po preinfuzji zrobicie dwa zalania wodą „do pełna” to uzyskacie pojemność ok 180 ml czyli prawie w punkt!:)

 

Sama kawa jest dobra jakościowo, stopień palenia zdecydowanie pod dripa i smakowo również bez zarzutów. Zdecydowanie nie zawiedzie się ten kto zabierze saszetkę lub dwie na wyjazd. Zresztą sami sprawdźcie! Czołem.

Ps. My polecamy nowość w naszym sklepie cafeport.plkawy spieciality od Gardelii w dripie Guulcafe. Idealne na majówkę i ciepłe wiosenne popołudnie! 🙂

 

Czołem, jestem Aga. Na co dzień baristka w jednym z poznańskich barów kawowych. Zafascynowana tematyką cuppingów, sensoryką i obróbką kawy. Prywatnie równie wielka fanka fotografii i tatuażu. Staram się przedstawiać kawowy świat w sposób przystępny dla każdego kawopijcy.

Aga @Krukavvka

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.