Czekolada z zasadami – The Organic Seed and Bean Company

Czekolada nie zadaje pytań, czekolada rozumie. Samą czekoladę natomiast, rozumieją z pewnością świetnie założyciele The Organic Seed and Bean Company.  Bardzo dobrze znają zarówno cały proces jej wytwarzania, jak i dalszą drogę, jaką musi przebyć, by trafić wreszcie do nas – czekoladowych łasuchów. I wiedzę tę wykorzystują w praktyce. Oni sami nazywają siebie czekoladowymi rzemieślnikami, a my nie mamy powodu by się z nimi nie zgodzić.

Kakaowiec

Czekolady pochodzące z tej manufaktury wyróżnia nie tylko ich wspaniały aromat, czy ciekawe i odważne połączenia smakowe, choć z pewnością są to cechy, które sprawiają, że to czekolada warta grzechu. Jednak jest jeszcze coś, co powoduje, że Seed and Bean jest takie wyjątkowe. To przyświecające założycielom firmy niezmiennie etyczne zasady, uwzględniające sprawiedliwy handel i dbanie o środowisko. Przede wszystkim, czekolada od Seed and Bean jest w pełni ekologiczna, a jej gorzkie warianty nie zawierają nabiału i są dzięki temu odpowiednie dla wegan.  Seed and Bean idzie jednak jeszcze o krok dalej.

Czekolada Seed and Bean Pomarańczowo Tymiankowa - tak dobra, że nie zdążyliśmy odpakować :)

Założyciele tej niewielkiej manufaktury dbają także o to, by w procesie wytawarzania kolejnych tabliczek nic się nie marnowało. Dlatego właśnie, czekoladę przygotowują małymi partiami w swojej fabryce znajdującej się w angielskim hrabstwie Northampton i pakują we w pełni biodegradowalne opakowania.  Co więcej, działają przede wszystkim na rynku lokalnym, tworząc tam miejsca pracy i współpracując z lokalnymi dostawcami ekologicznej żywności. W szerszej perspektywie, przekłada się to na przykład na mniejsze zużycie paliw kopalnych czy redukcję emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Jak widać, w Seed and Bean ekologiczność stawiana jest na pierwszym miejscu.

Aspektem równie ważnym jest także jakość wypuszczanego na rynek towaru. Czekolada od Seed and Bean musi być nie tylko ekologiczna i smaczna, ale przede wszystkim dobrej jakości. A taką czekoladę można uzyskać rzecz jasna tylko z najlepszej jakości składników. Żeby mieć pewność, że tylko z takich produktów korzystają, pracownicy Seed and Bean osobiście kontaktują się nie tylko ze swoimi dostawcami, lecz także z samymi hodowcami ziaren kakaowca. Co za tym idzie, mają możliwość przekazać im swoją opinię oraz doświadczenie i realnie wpłynąć na polepszenie jakości hodowli.

Czekolady Seed and Bean białe, gorzkie i mleczne - każdy znajdzie ulubioną

Nieważne zatem, czy jesteście fanami białej, mlecznej czy gorzkiej czekolady, czy lubicie eksperymentować czy wolicie postawić na niezawodną klasykę – możecie być pewni, że wybierając czekolady Seed and Bean, wybieracie najlepszą jakość, popartą latami doświadczeń i niezachwianymi zasadami, którym hołdują założyciele.

Przepyszna czekolada Seed and Bean może cieszyć także i Wasze podniebienia,  ponieważ od niedawna dostępna jest w naszym sklepie. Spróbujcie, a w mig zrozumiecie i Wy dlaczego warto.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.